Dzisiaj jest czwartek 24 Kwietnia 2014, godzina: .
Imieniny obchodzą: Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy
Login: Hasło
     
     
Nawigacja
ICE Pozwól sobie pomóc
Reklama
Współpracujemy
Szydłowiec
Reklama
Top News
FaceBook
Jest wyrok w Orońsku! - informacja prasowa Krzysztofa Knopa
Szanowni Państwo, W dniu 1 grudnia 2010 r. kandydat na wójta Gminy Orońsko, emerytowany milicjant i policjant Zdzisław Bredłowski rozpowszechnił w swoich ulotkach wyborczych szereg nieprawdziwych informacji jakoby jego przeciwnik wyborczy Józef Knop a mój ojciec m.in.:
Majówka ze Sztuką Teatru w Centrum Rzeźby Polskiej
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko oraz Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zapraszają na Majówkę ze Sztuką Teatru, która odbędzie się 27 maja 2012 roku. Hasło tegorocznej imprezy jest pretekstem do zaprezentowania różnych form, jakie przybiera współczesny teatr.

Majówka 2012Magia teatru, miejsca kojarzonego z wielkim gmachem, rozległą sceną oraz dziesiątkami reflektorów, na jeden dzień zawita do parku w Centrum Rzeźby Polskiej. Choć bez sztucznego oświetlenia oraz teatralnych desek, zaproszeni do Orońska aktorzy zaczarują czas, przestrzeń oraz wszystkich przybyłych gości.


W parkowej scenerii zaprezentują się grupy z różnych zakątków Polski. Swoje spektakle wystawią Falkoshow, Klinika Lalek oraz grupa Uśmiech z MDK Radom. Niezwykłą atrakcją będą prowadzone przez Józefa Wilkonia warsztaty plastyczne oraz pokazy geofizyczne. Nie zabraknie akcentów muzycznych, a wśród nich występów Michaela Jacksona czy Tiny Turner, których kukiełki do scenicznych popisów animować będzie Krzysztof Falkowski. Tradycyjnie, swoje działania artystyczne zrealizują studenci Wydziału Sztuki Politechniki Radomskiej, a pracownicy CRP poprowadzą zajęcia z ceramiki. Za Pałacem Józefa Brandta rozbita zostanie wioska, w której Drużyna Grodu Piotrówka, przez cały dzień przybliżać będzie życie dziesięciowiecznych Słowian. Dla miłośników motoryzacji Motopark, promujący bezpieczną jazdę oraz wystawa zabytkowych aut. Wieczorem zagra doskonały bluesowy zespół z Krakowa – Don’t Ask Smingus. Zapraszamy!


Majówka 2012

Wystawa dokumentująca konkurs na pomnik pod Smoleńskiem
Wystawa dokumentująca konkurs na pomnik pod Smoleńskiem„Opracowanie koncepcji pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy lotniczej, która miała miejsce pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.”

Powstaje zespół instrumentalno-wokalny przy OSP w Orońsku
Przy OSP w Orońsku powstaje instrumentalno-wokalny zespół muzyczny. Wszystkich zainteresowanych posiadających zdolności muzyczne oraz własne instrumenty zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w remizie OSP w Orońsku w dniu 18 XII 2011 (niedziela) o godzinie 15 00

Telefon do kontaktu: 796806777


Zarząd OSP w Orońsku
Bezpłatne szkolenia PKPS
Polski Komitet Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w projekcie osoby pracujące z grupy wiekowej 45+, zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, z maksymalnie średnim wykształceniem.
W ramach projektu odbędą się BEZPŁATNE szkolenia z zakresu obsługi komputera i językowe, angielski i niemiecki do wyboru.
Szkolenia będą się odbywały po godzinach pracy w Szydłowcu, Przysusze i Radomiu, w zależności od miejsca pracy i zamieszkania uczestników.

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko
Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w badaniu, którego wyniki mają dostarczyć informacji niezbędnych do podejmowania konstruktywnych działań na rzecz podnoszenia poziomu wykształcenia mieszkańców w Gminie Orońsko. Badanie jest anonimowe i potrwa około 5 minut.
Zachęcam również do rozpowszechnienia ankiety wśród mieszkańców Gminy Orońsko.

http://oronsko.org/ankiety/edukacja-perspektywy-zyciowe-mlodych-w-oronsku

Badanie jest realizowane w ramach projektu "Współdziałamy na rzecz podniesienia poziomu edukacji" Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pozdrawiam serdecznie,

Zbigniew Stanik
Prezes Stowarzyszenia Odnowy
i Rozwoju Gminy Orońsko
OSP zaprasza na zebranie
ZAPROSZENIE
ZARZĄD OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W OROŃSKU ZAPRASZA DRUHÓW STRAŻAKÓW ORAZ OSOBY ZAINTERESOWANE DZIAŁALNOŚCIĄ OSP NA ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 05 MARCA 2011 W URZĘDZIE GMINY W OROŃSKU

PIERWSZY TERMIN: 1800
DRUGI TERMIN: 1830


JEŚLI NA OKREŚLONĄ GODZINĘ NIE ZBIERZE SIĘ POŁOWA UPRAWNIONYCH DO ZEBRANIA PLUS JEDNA OSOBA, NASTĘPNY TERMIN ZEBRANIA USTALAMY PÓŁ GODZINY OD PIERWSZEGO TERMINU BEZ WZGLĘDU NA ILOŚĆ OBECNYCH.
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze sołectwa Orońsko
29 stycznia o godzinie 1700 w Publicznym gimnazjum w Orońsku, odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Sołeckiej sołectwa Orońsko.
Wybory uzupełniające do Rady Gminy
31 grudnia Wojewoda Mazowiecki - Jacek Kozłowski - w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Zdzisława Bredłowskiego, wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Orońsko. Data wyborów uzupełniających to 13 marca 2011.
Wybory na Wójta Gminy Orońsko
5 grudnia 2010 odbyła się druga tura wyborów na Wójta Gminy Orońsko. Z poparciem 1455 osób (62,93%) Wójtem na kolejną kadencję został Zdzisław Bredłowski. Jego kontrkandydat Józef Knop zdobył 857 (37,07%). Frekwencja wyniosła 51,32% - na 4573 osób uprawnionych, głosowało 2347 z czego 2312 głosów było ważnych.
Radni wybrani, druga tura wyborów na Wójta Gminy Orońsko
5 grudnia 2010 odbędzie się druga tura wyborów na Wójta Gminy Orońsko. Wynik wyborów z dnia 21 listopada nie określił jednoznacznie kto ma zostać "głową gminy". Obecny Wójt - Zdzisław Bredłowski - z wynikiem 1353 głosów (46.46%) zakwalifikował się do drugiej tury. Jego kontrkandydatem będzie Józef Knop, który uzyskał poparcie 598 osób (20.54%).
Pozostali kandydaci otrzymali głosów:
Waldemar Matysiak - 493 (16.93%),
Dariusz Tomczyk - 468 (16.07%)
.

W wyborach wybraliśmy również naszych przedstawicieli do Rady Gminy.
Skład nowej Rady przedstawia się następująco:
Rokita Krzysztof,
Bredłowski Zdzisław,
Jabłońska Lidia Barbara,
Ciepiela Sławomir,
Szczygłowska Justyna,
Brzeziński Rajmund Franciszek,
Gawor Dorota Barbara,
Bączek Rafał,
Czubak Tadeusz,
Pysiak Wanda Maria,
Wojcieszak Mariusz,
Siuda Ireneusz,
Gajewska Maria Danuta,
Fajdek Marian Wojciech,
Kuśta Andrzej.

W przypadku zwycięstwa Zdzisława Bredłowskiego w wyborach na wójta, musi On zrzec się mandatu radnego. W takim przypadku zostaną ogłoszone wybory uzupełniające do rady w okręgu wyborczym nr 1, gdzie będziemy głosować tylko na jednego z kandydatów.

źródło: pkw.gov.pl, własne.
Zgłoś błąd na stronie
Przy zgłoszeniu jakiegokolwiek znalezionego błędu, prosimy o udzielanie jak najwięcej informacji.

Błąd:
W celu przyśpieszenia poprawy błędu,
prosimy podac cały link z paska adresu przeglądarki.
Link:
Opis:
Wspólpraca i Przyjaciele
Wierzbica.net Oronka Orońsko Ochotnicza Straż Pożarna w Orońsku www.iPart.pl - agencja reklamowa
Statystyki reklamowe | Nasz button i userbar
Wygenerowano w sekund: 0.83 954,481 Unikalnych wizyt

Copyright © www.oronsko.info 2006 - 2010

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Oryginal Aero7Theme by kot2007, recoded & redesigned www.ipart.pl